Strony

04/02/2012

Trubans story
                                                                (turban- H&M)
Dziś zamierzam poruszyć na polskim forum bloggerskim temat turbanu.Dla niektórych to tylko zwykłe 'muzułmańskie czapki' będące jakimś akcentem muzułmańskiej religii, a dla innych pieczęć w swoim 'stajlu', podkreślenie swojej oryginalności i świadomość bycia innym niż reszta.Ta mała czapka może zmienić jeden, zwykły prosty zestaw w porządane must have sezonu.Widząc ten oto turban na H&Mowskich półkach zaczęło mi się kręcić w głowie, bo jak rzecz porządana na zagranicznych portalach mogła znaleźć się w zasięgu mojej ręki ? Gdy mój dziadek zobaczył mnie w 'tym czymś' poprosił mnie o wróżbę z ręki, a potem mnie tylko męczył żebym ściągnęła 'to coś' bo się zapocę.No cóż, niektóre hadisy mowią, że turban to "korona Arabów", "znak" islamu" czy "różnica, pomiędzy muzułmanami a niemuzułmanami". Jeszcze inny mówi, że jedna modlitwa w turbanie jest lepsza niż siedemdziesiąt bez.A ja powiem, że ten turban jest moim nowym abrakadabra na zdziwione miny przechodniów i cudownym akcentem w outficie, reszta oh'ów i ah'ów należy do Was, mam nadzieję, że zaczarował Was tak mocno jak mnie.

8 comments:

 1. Wyglądasz w nim naprawdę super! Trzecie zdjęcie jest naprawdę piękne. Szczerze? Ja nie kojarzę turbanu z muzułmanami... Ten twój przypomina mi bardziej opaskę lub zwykłą chustke na głowie.

  ReplyDelete
 2. W Tym Turbanie wyglądasz Świetnie ;P
  Zaczarował nas Oczywiście Tak Mocno <3
  Świetny BLOG :D:D
  *Zapraszamy do nas : www.patkaklatka.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. no cóż widzę że to podobna kwestia jak motyw krzyża np na pierścionkach, u innych sieje zgorszenie a u innych zachwyt
  bądź co bądź mi się bardzo bardzo podoba ;)

  ReplyDelete
 4. Ciekawa stylizacja. Osobiście nie rozumiem, jak turban może się przekładać na wiarę. ;)

  ReplyDelete
 5. Nas też zadziwił :) Super wyglądasz :) Zapraszamy do nas fille-folle.blogspot.com :D

  ReplyDelete
 6. I love your turban! Looks great on you

  ReplyDelete